سومین تمرین توپی جوانان با تمرکز بر کم اشتباه کردن

تیم ملی والیبال جوانان که برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا راهی چین تایپه شده است، عصر امروز سومین جلسه تمرین توپی خود را خارج از هتل و در یکی از سالن های شهرکااوسیونگ برگزار کرد. در این جلسه تمرینی تمام بازیکنان زیر نظر اعضای کادر فنی برنامه های تاکتیکی و تکنیکی را مرور کردند.

پرینت ۱۶ تیر ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،در ابتدا ملی پوشان زیر نظر علیرضا طلوع کیان گرم کردند. این تمرین در حالی آغاز شد که تعدادی از دانشجویان تایوانی با حضور در سالن تمرین نظاره گر عملکرد جوانان ایران بودند و برخی از آنها پیش از شروع تمرین با تعدادی از بازیکنان و اعضای کادر فنی عکس یادگاری گرفتند.

بخشی از تمرین امروز مربوط به دفاع دو نفره و سه نفره روی تور بود که لاهوتی و طلوع کیان، مربیان تیم ملی از روی نیمکت اسپک زدند و ملی پوشان در شرایط مختلف توپ ها را دفاع می کردند. در این بخش کادر فنی تاکید زیادی روی خطا نکردن بازیکنان داشت و گاهاً عطایی تمرینات را متوقف کرده و نکاتی را به ملی پوشان گوشزد می کرد.
در ادامه بازیکنان در قالب دو تیم تاکتیک روی توپ های برگشتی را مرور کردند. همچنین حمله از نقاط مختلف زمین هم از دیگر مواردی بود که ملی پوشان جوان ایران در سومین تمرین خود انجام دادند. در مجموع بهروز عطایی به عنوان سرمربی تاکید زیادی روی کم اشتباه کردن جوانان داشت و معتقد بود در این رده سنی چون اکثر تیم ها پر اشتباه هستند، کم اشتباه کردن تیم ایران می تواند از عوامل پیروزی در بازی ها باشد.
در بخش پایانی تمرین هم ملی پوشان بازی مبتنی بر توپ های رسیده را مرور کردند. نکته جالب این بود که با وجود خستگی زیاد، بازیکنان با تمام توان تلاش می کردند و عرق می ریختند.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 20 سال آسیا از شنبه 19 تا یکشنبه 27 تیرماه سال 95 به میزبان چین تایپه برگزار می شود. در دور مقدماتی این رقابت ها 16 تیم شرکت دارند که تیم ملی والیبال جوانان ایران در گروه دوم این رقابت ها با تیم های قطر، هنگ کنگ و ترکمنستان همگروه است.

انتهای پیام/

بخش نظرات

I8ZQ
کد امنیتی


تمامی حقوق متعلق به هیئت والیبال استان تهران می باشد.استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

توسعه ، طراحی و پشتیبانی توسط رسپیناوب