موسوی تنها ایرانی حاضر بین بهترین‌های لیگ جهانی

بهترین های لیگ جهانی والیبال در پایان دور نخست معرفی شدند که از ایران تنها سید محمد موسوی در دفاع روی تور بین نفرات برتر قرار دارد.

پرینت ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،مرحله نخست لیگ جهانی والیبال برگزار شد و تیم ملی والیبال ایران با قرار گرفتن در رده هفتم از صعود به دور بعد باز ماند.

فدراسیون جهانی والیبال نفرات برتر این دوره از رقابت ها را اعلام کرد که از ایران سید محمد موسوی در دفاع در رده چهارم قرار گرفته است و توانسته جایی برای خود بین برترین ها پیدا کند.

در این آمار  دسته اول رقابت های لیگ جهانی امسال مورد بررسی فدراسیون جهانی قرار گرفته است.

* امتیازآورترین بازیکن:

تسوتان سوکولوف بلغار با کسب ۱۵۵ امتیاز در رده نخست امتیاز آورترین بازیکنان مرحله گروهی قرار گرفت و در این بحش سید محمد موسوی با کسب ۹۷ امتیاز در رده پانزدهم قرار گرفته است.

* بهترین آبشارزن: 

والاس ده سوزا از برزیل با ۵۵.۹۰ موفقیت در صدر قرار گرفته است و در این رده از ایران شهرام محمودی بهترین رده را با حضور در جایگاه بیست و یکم به خود اختصاص داده است که ۴۵.۶۰ میزان موفقیت او بوده است.

* بهترین دفاع روی تور:

وان دوورده بلژیکی در رده نخست قرار گرفته است و سید محمد موسوی در رده چهارم قرار گرفته است که این بهترین جایگاه یک ایرانی بین بهترین های لیگ جهانی است.

* بهترین زننده سرویس

لوکارلی ستاره تیم ملی برزیل در بین سرویس زننده ها، به عنوان بهترین انتخاب شد و سید محمد موسوی در این رده نیز بین ایرانی ها بهترین عملکرد را داشته است که در رده سی و چهارم قرار گرفته است.

* بهترین پاسور:

بنیامین تونیوتی از فرانسه در حالی به عنوان بهترین پاسور انتخاب شد که سعید معروف کاپیتان تیم ملی کشورمان در رده دوازدهم این رده بندی قرار گرفت. این در حالی است که او اغلب در بین برترین های این رده قرار داشت و حتی در صدر قرار می گرفت.

* بهترین توپ گیر:

گربیکوف فرانسوی در صدر این رده بندی قرار دارد و از ایران بهترین جایگاه به سعید معروف اختصاص گرفته است که در رده چهاردهم قرا رگرفته است.

* بهترین دریافت کننده:

رافائل بوژک لهستانی رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و از ایران مهدی مرندی در رده پانزدهم قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

بخش نظرات

XV0D
کد امنیتی


تمامی حقوق متعلق به هیئت والیبال استان تهران می باشد.استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

توسعه ، طراحی و پشتیبانی توسط رسپیناوب