عطایی: مردم ما را ببخشند و این نایب قهرمانی را از ما بپذیرند

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: امیدوارم مردم ما را ببخشند و این نایب قهرمانی را از ما بپذیرند.

پرینت ۲۸ تیر ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،بهروز عطایی پس از شکست در فینال رقابت های قهرمانی والیبال جوانان آسیا و کسب عنوان نایب قهرمانی اظهار داشت: تورنمنت خیلی سختی بود و ما این شرایط را پیش بینی می کردیم. معمولاً مسابقاتی که در شرق آسیا برگزار می شود کیفیت بالایی دارد. تاکنون سابقه نداشت که در مسابقات نوجوانان یا جوانان آسیا که کشورهای شرق آسیا میزبان هستند تیمی از غرب آسیا بتواند قهرمان شود، حتی زمانی که ست کوویچ در رده های پایه سرمربی بود هم در مسابقات تایلند نایب قهرمان شد.

وی ادامه داد: احساس من این است که اجازه نمی دهند که تیم های غرب آسیا در شرق آسیا قهرمان شوند. اگر نگاهی به چیدمان داوری داشته باشیم بازی نیمه نهایی ایران مقابل ژاپن دو داور شرقی قضاوت کردند که فینال را هم سوت زدند. داور اول بازی امروز اصالتاً چینی است، اما تابعیت استرالیا را دارد. در واقع یک داور چینی و یک داور از چین تایپه برای بازی ایران و چین انتخاب کردند و این اثرات خاص خودش را دارد.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران خاطرنشان کرد: ما می توانستیم بهتر از چیزی که به نمایش گذاشتیم را اجرا کنیم، اما به هر حال صحبت از رده جوانان و بازیکنانی است که تجربه زیادی ندارند و شرایط سخت ممکن است روی آنها اثرات منفی بگذارد و نتوانند توانایی خود را به نمایش بگذارند. چین هم تیم قدرتمندی بود یا بهتر بگویم که هم وزن ما بود که شاید تنها 3-2 اشتباه جریان مسابقه را عوض کرد.

عطایی  افزود: چیزی که مرا اذیت می کند این موارد نیست؛ اگر اشتباه از طرف ما رخ می داد طبیعت بازی بود، اما تمام اشتباهاتی که به آن اشاره می کنم اشتباه داوری بود. دوست دارم فیلم بازی را فدراسیون والیبال ایران به فدراسیون جهانی نشان دهد تا کارشناسان جهانی درخصوص صحنه های مدنظر ما اظهارنظر کنند. اگر ست نخست را ما می بردییم قطعاً شرایط بازی تغییر می کرد. من فکر می کنم که داور کاملاً جانبدارانه سوت زد و حتی در پایان بازی اجازه ندادند که ما اعتراض خود را در برگه منشی بنویسیم.

وی تصریح کرد: مسئول داوران مسابقات در پایان بازی به سمت من آمد و بابت اتفاقاتی که رخ داد عذرخواهی کرد، اما ما به هر حال نایب قهرمان شدیم، در حالی که می توانستیم با همین شرایط هم پیروز میدان باشیم. نتوانستیم مانند همیشه باشیم و چند بازیکن کیفیت مدنظر ما را نداشتند. شعاری در رده سنی نوجوانان و جوانان وجود دارد مبنی بر اینکه ” آمدیم نکات جدیدی یاد بگیریم و لذت ببریم” که فکر می کنم ما حتماً نکات جدیدی را یاد گرفتیم که برای آینده والیبال ایران مفید خواهد بود.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران عنوان کرد: امیدوارم این نتیجه تجربه خوبی برایمان باشد که در مسابقات جهانی بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم. امیدوارم مردم ما را ببخشند و این نایب قهرمانی را از ما بپذیرند، انشالله این نتیجه را در مسابقات جهانی جبران خواهیم کرد.

انتهای پیام/

بخش نظرات

EW9Y
کد امنیتی


تمامی حقوق متعلق به هیئت والیبال استان تهران می باشد.استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

توسعه ، طراحی و پشتیبانی توسط رسپیناوب