ستاره‌های والیبالی غایب در المپیک ۲۰۱۶ ریو + عکس

رقابت‌های والیبال المپیک ۲۰۱۶ ریو در حالی برگزار می‌شود که ۷ ستاره والیبال جهان در این مسابقات غایب هستند.

پرینت ۰۶ مرداد ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران، کمتر از 9 روز دیگر تا آغاز بزرگترین رویداد ورزشی جهان که هر 4 سال یکبار اتفاق می‌افتد یعنی المپیک مانده است.

المپیک 2016 به میزبانی برزیل برگزار خواهد شد که در رشته والیبال، 12 تیم در این رقابت‌ها حاضر خواهند بود.

در این میان، تیم‌های حاضر در ریو بازیکنان موثر و بزرگی را به دلایل مختلف از دست داده‌اند که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

*فرهاد ظریف (ایران)

لیبروی کهنه کار تیم ملی والیبال ایران که سابقه 16 ساله در تیم ملی ایران را در کارنامه خود داشت در آخرین اردوی آمادگی تیم ملی پیش از حضور در المپیک ریو با نظر رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال ایران در لیست 12 نفره این تیم کنار گذاشته شد. این خبر شک بزرگی را در جامعه والیبال ایران در برداشت.

*موریلو اندرس (برزیل)
بازیکن بزرگ برزیلی که در آخرین لحظات به دلیل مصدومیت ماهیچه پا از ترکیب میزبان خط خورد. این مصدومیت که موریلو را وادار به خداحافظی از تیم ملی کرد پایان تلخی را برای یکی از بهترین والیبالیست های دنیا رقم زد.

*دیمیتری موزرسکی (روسیه)
غول روس ها قادر نخواهد بود تا در المپیک به تیمش کمک کند. او که در المپیک لندن نقش بسزایی در قهرمانی کشورش داشت در آستانه شروع المپیک دچار مصدومیت شد و شوک بزرگی به تیمش وارد کرد.

*تسوان سوکولف (بلغارستان)
پشت خط زن بلغارستان که مدت ها به علت مصدومیت قادر به همراهی تیمش نبود نتوانست به تیمش در کسب سهمیه المپیک کمک کند و باید این رویداد بزرگ دنیا را از خانه و از پشت گیرنده های تلویزیونی به تماشا بنشیند.

*ویلفردو لئون (کوبا)
عده ای از کارشناسان او را بهترین ولیبالیست این روزهای دنیا می دانند. با اینکه کوبا در المپیک حاضر خواهد بود اما لئون جایگاهی در این تیم نخواهد داشت دلیلش هم اینست که او و بسیاری از ستارگان کوبایی سال هاست به دلیل قوانین این کشور در تیم ملی حضور ندارند. البته شاید لئون را در المپیک 2020 در ترکیب لهستان دیدیم.

گئورگی گروزر (آلمان)
سوپر استار آلمانی نتوانست در انتخابی المپیک گره تیمش را باز کند تا آلمان در المپیک غایب باشد. آلمان در انتخابی المپیک منطقه اروپا سوم شد و از راهیابی به المپیک باز ماند همین امر باعث شد تا او بعد از مسابقات انتخابی المپیک اعلام کند که از بازی ‌های ملی خداحافظی می کند تا وقت بیشتری را با خانواده اش بگذراند.

*الکساندر آتاناسویچ (صربستان)
بازیکن مطرح دیگری که المپیک را از دست داده آتاناسویچ صرب است، هرچند که او مرحله نهایی لیگ جهانی را به دلیل مصدومیت از دست داد ولی موفق شد همراه تیمش قهرمان لیگ جهانی 2016 شود. آنها که موفق نشدند در مرحله گزینشی المپیک جواز صعود را کسب کنند بزرگترین غایب المپیک ریو خواهند بود.

گفتنی است، چهره های نامی دیگری همچون رابرت لندی سیمون (کوبا)، الکسی اسپریدونوف (روسیه)، مارکو پودروسکانن (صربستان) و ماریوژ ولازلی (لهستان) نیز از غایبان المپیک ریو هستند.

انتهای پیام/

منبع: نسیم آنلاین

 

 

بخش نظرات

OF8Z
کد امنیتی


تمامی حقوق متعلق به هیئت والیبال استان تهران می باشد.استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

توسعه ، طراحی و پشتیبانی توسط رسپیناوب