نشست خبري سرمربيان تيم‌هاي گروه ب المپيك برگزار شد

نشست خبري تيم‌هاي واليبال گروه ب در المپيك 2016ريو روز گذشته و با حضور سرمربيان 6تيم حاضر در اين گروه برگزار شد.

پرینت ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۲

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،

افتتاحيه بازي‌هاي المپيك2016 شب گذشته در استاديوم ماراكانا برگزار شد و پيش از آن سرمربيان تيم‌هاي واليبال گروه ب در نشست خبري پيش از آغاز مسابقات شركت‌كردند.
استفان آنتیگا مربی 40 ساله فرانسوی تبار لهستان با حضور در اين نشست عنوان كرد: ما برای رسیدن به مسابقات المپیک از سد سه انتخابی گذشتیم و خوشحالیم که بالاخره توانستیم موفق شویم. اما این کافی نیست. امیدوارم بتوانیم به دومین طلای المپیک نیز دست یابیم.
لهستان كه اولین طلای خود را در بازی های 1976 مونترال کسب کرده براي رسيدن به اين بازي‌ها ابتدا در مسابقات جام جهانی سوم شد و نتوانست سهمیه المپیک را کسب کند. سپس در انتخابی اروپا فرصت دوم را نیز در برلین از دست داد تا سرانجام در توکیو به عنوان تیم اول مسابقات جشن حضورش را در بازی های المپیک برپا کند.

ولادیمیر آلکنو سرمربی تيم ملي واليبال روسیه كه در آخرين لحظات توانست تيمش را به ريو برساند در جمع اصحاب رسانه عنوان كرد: از امروز تا دو هفته ديگر كه در اين مسابقات حضور داريم، روزهاي سختي را در پيش رو خواهيم داشت. با اين حال از اينكه در اين بازي‌ها حاضر شده‌ايم واقعا خوشحاليم.

خولیو ولاسکو سرمربی تيم ملي واليبال آرژانتین كه پيش از اين نشست هم اظهارات جالبي درباره تيمش كرده‌بود گفت: المپیک در رشته والیبال لحظات تاریخی زیادی را به چشم خواهد دید زیرا برای اولین بار است که تیم های بسیاری مدافع کسب مدال طلا هستند. همه بازی ها دشوار هستند ازاین رو راه برای هر گونه پیش بینی تنگ شده است. اولین هدف ما در اینجا راه یابی به مرحله یک چهارم نهایی است.

تيم ملي واليبال كشورمان در نخستين ديدار خود در اين مسابقات به مصاف تیم آرژانتين میرود.

رائول لوزانو سرمربي تيم ملي واليبال كشورمان هم با حضور در اين نشست از توان بالاي بازيكنانش براي حضور در جمع چهار تيم برتر گفت: ارائه یک بازی خوب برای ایران از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این اولین بار است که پای ما به المپیک باز شده است. المپیک ریو برای من به عنوان کسی که آمریکای لاتینی است مهم و خاص بوده چون المپیک برای اولین بار در آمریکای جنوبی برگزار می شود. داوطلب کسب طلا در این مسابقات زیاد است و ما نیز تلاش خود را به کار می بندیم تا در میان چهار تیم برتر رقابت ها باشیم.

نیکلاس وی وس سرمربی تيم کوبا هم ضمن ابراز خوشحالي از حضور در المپيك اظهار داشت: شرکت و حضور در المپیک ریو برای ما حائز اهمیت است زیرا برای اولین بار پس از سال 2000 به المپیک راه یافته ایم و از اين موفقيت واقعا خوشحال هستيم. در آن زمان من خود نیز هنوز بازی می کردم. تمام تلاش خود را با وجود اینکه در گروه سختی قرار داریم، می کنیم. ما با شجاعت هر چه تمام تر به میدان خواهیم رفت.

شریف الشمرلی سرمربی واليبال مصر هم معتقد است با حضور در المپيك آرزويش برآورده‌ شده‌است،گفت: در گروه سختی قرار داریم ولی به هر حال تمام تلاش خود را خواهیم کرد. آرزوی ما با حضور در المپيك برآورده شده‌است.

انتهای پیام/

بخش نظرات

XLNO
کد امنیتی


تمامی حقوق متعلق به هیئت والیبال استان تهران می باشد.استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

توسعه ، طراحی و پشتیبانی توسط رسپیناوب