لهستان حریف آشنای والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در بازی های المپیک 2016 به مصاف لهستان می رود؛ تیمی که در سه سال گذشته بارها و بارها مقابل والیبالیست های کشورمان حضور داشته است.

پرینت ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،تیم های ایران و لهستان در طول تاریخ 14 بار به مصاف هم رفته اند که سهم لهستان 9 برد و سهم ایران 5 پیروزی بوده است. 11 بازی از این رقابت ها در سه سال اخیر برگزار شده است که آخرین آن رقابت های انتخابی المپیک 2016 در توکیو بود و شاگردان رائول لوزانو توانستند با پیروزی سه بر یک، رویای المپیکی شدن خود را محقق کنند.

مهمترین ویژگی فنی تیم لهستان تلفیق قدرت و تکنیک است. در دنیای والیبال تیم هایی مانند روسیه بیشتر از قدرت مهاجمین خود برای کسب امتیاز استفاده می کنند و تیم هایی مانند فرانسه و آمریکا با تکیه بر تکنیک، حملات خود را طرح ریزی می کنند. لهستان ترکیبی از این دو ویژگی محسوب می شود. بارتوژ کورک مهاجمی نمایشی زن که با قدرت بالا اسپک می زند در کنار بازیکنی مانند میخال کوبیاک که با تکنیک خود از دست مدافع حریف برای کسب امتیاز استفاده می کند، به خوبی تلفیق این دو ویژگی را نشان می دهند.
لهستان در لیگ جهانی 2016 میزبان مرحله نهایی بود و همین مسئله باعث شد استفان آنتیگا با خیال راحت از همه بازیکنان خود در مرحله مقدماتی بهره ببرد و به این ترتیب نه تنها بازیکنان اصلی، بلکه ذخیره های این تیم هم کاملا آماده هستند. مهمترین تغییر لهستان نسبت به رقابت های انتخابی المپیک هم اضافه شدن ماتئوژ میکا در پست دریافت کننده به ترکیب اصلی است.
میانگین قدی 12 بازیکن لهستان در بازی های المپیک ریو 198 سانتی متر و میانگین سن آنها 26 سال است.
تیم ملی لهستان در مسابقه نخست خود با نتیجه سه بر صفر از سد مصر گذشت و در حال حاضر در رده نخست گروه B قرار دارد اما شاگردان لوزانو مصمم هستند که در این دیدار شکست مقابل آرژانتین را جبران کنند و با روحیه بالا به رقابت ها ادامه دهند.

تاریخچه مسابقات ایران و لهستان در طول تاریخ به شرح زیر است:

1998، قهرمانی جهان: ایران صفر – لهستان 3
2009، جام قهرمانان بزرگ: ایران یک – لهستان 3
2011، جام جهانی: ایران 3 – لهستان 2
2014، لیگ جهانی: ایران 3 – لهستان یک
2014، لیگ جهانی: ایران 3 – لهستان صفر
2014، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان 3
2014، لیگ جهانی: ایران صفر – لهستان 3
2014، قهرمانی جهان: ایران 2 – لهستان 3
2015، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان 3
2015، لیگ جهانی: ایران 2 – لهستان 3
2015، لیگ جهانی: ایران 3 – لهستان 2
2015، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان 3
2015، جام جهانی: ایران 2 – لهستان 3
2016، انتخابی المپیک: ایران 3 – لهستان یک

انتهای پیام/

بخش نظرات

4LMJ
کد امنیتی


تمامی حقوق متعلق به هیئت والیبال استان تهران می باشد.استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

توسعه ، طراحی و پشتیبانی توسط رسپیناوب