کوبا؛ سرآغاز فصلی تازه برای ایران در المپیک

تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود از مرحله مقدماتی المپیک ریو از ساعت 17 امروز پنجشنبه 21 مرداد ماه به مصاف کوبا تیم اول منطقه امریکای شمالی و مرکزی می رود. تیمی که هفتمین حضور خود در المپیک را تجربه می کند و مدال برنز المپیک مونترآل (1976) را نیز بر گردن آویخته است.

پرینت ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۴

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،کوبا که در پی جوانگرایی سال های اخیر خود از المپیک سیدنی تاکنون موفق به کسب سهمیه المپیک نشده بود، سرانجام پس از 16 سال غیبت موفق شد در دیدارهای انتخابی منطقه خود کانادا را مغلوب ساخته و مسافر ریو شود. اما طی ماه های اخیر و در جریان لیگ جهانی با اتفاقی روبرو شد که بحرانی تازه را برایش آفرید. شش ملی پوش کوبا پس از بازی این تیم در فنلاند به دلیل آنچه آزار یک خدمتکار زن هتل عنوان شد، توسط پلیس فنلاند بازداشت و روانه زندان شدند. در پی این رخداد، ترکیب کوبا برای حضور در المپیک نیز با تغییر جدی مواجه شد. همچنان که سرمربی این تیم نیز تغییر کرد. حالا “نیکولاس ویوِس” هدایت کوبا را بر عهده دارد. او تا پایان المپیک سیدنی ملی پوش کوبا بود که سپس به مربیگری در رده های پایه رو آورد. ویوس در مسابقات قهرمانی جهان (2010) به عنوان کمک مربی کوبا را همراهی کرد که در آن مسابقات کوبایی ها مدال نقره را بر گردن آویختند.
اما بازیکنان کوبا را ترکیبی از بازیکن رده سنی جوانان این کشور و بازیکنان با تجربه تشکیل می دهند که در میان آنها خاویز خیمنز به عنوان کاپیتان و رندون گونسالس به عنوان قطر پاسور از تاثیرگذارترین هایشان هستند.
کوبا با 3 مدال طلا، 11 مدال نقره، 9 مدال برنز و جمعا 23 مدال در رده بندی تاریخ والیبال جهان پس از روسیه، برزیل و ایتالیا رده چهارم را از آن خود کرده است. هرچند با اتفاقات اخیر بختی برای کسب مدال ریو 2016 نمی توان برایش قائل بود.
در مقابل، ملی پوشان کشورمان پس از بازگشت مطلوب به شرایط آرمانی که در بازی با لهستان از خود نشان دادند حالا مصاف با کوبا را به منزله سرآغاز فصلی تازه برای حضور خود در المپیک می پندارند. جایی که می توانند با ارائه یک بازی منسجم و تمام عیار، اولین پیروزی خود را در بازی ها جشن گرفته و شرایط صعودشان به مرحله بعد را تا حدودی هموار کنند. مردان ایران در آستانه المپیک یک دیدار تدارکاتی نیز در ریو با کوبا برگزار کردند که 3 بر یک پیروز میدان شدند.
بازی های ایران – کوبا در آینه تاریخ
1991 – جام جهانی: ایران (0) – کوبا (3)
1998 – قهرمانی جهان: ایران (0) – کوبا (3)
2009 – جام قهرمانان قاره ها: ایران (1) – کوبا (3)
2011 – جام جهانی: ایران (0) – کوبا (3)
2013 – لیگ جهانی: ایران (3) – کوبا (2)
2013 – لیگ جهانی: ایران (3) – کوبا (1)

انتهای پیام/

بخش نظرات

PMAZ
کد امنیتی


تمامی حقوق متعلق به هیئت والیبال استان تهران می باشد.استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

توسعه ، طراحی و پشتیبانی توسط رسپیناوب