تندروان : شاید المپیک نبود ،آسان تر قهرمان می شدیم

محمدرضا تندروان مربی تیم بانک سرمایه گفت : شاید اگر المپیک قبل از رقابت های قهرمانی آسیا نبود و اتفاقاتش ، تیم بانک سرمایه آسان تر قهرمان می شد.»

پرینت ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۱

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،

محمدرضا تندروان مربی تیم بانک سرمایه بعداز قهرمانی در باشگاه های آسیا در دفاع تمام قد از 6 بازیکن ملی پوش المپیکی اظهار داشت: خیلی سخت است که واقعا یک نفر از دانشگاه در مقطع سوم راهنمایی امتحان دهد. با اینکه سطح پایینی است اما بالاخره تا درس  نخوانی ،نمی توانی جواب  سوالات را در امتحان بدهی. والیبال هم همین است. فرقی نمی کند در چه سطحی بازی می کنی. باید بازی کنی ، بپری ،ضربه بزنی . در صورتی که اگر همه سرویس ها را به تور بزنی ،حتی اگر چهار تا بچه هم حریف  باشند ، برنده نیستی. باید حرکتی انجام دهی تا پیروز شوی. بازیکنان المپیکی بانک سرمایه همین شرایط را در قهرمانی باشگاه های آسیا داشتند. برای آنها بعداز المپیک ،بازی در قهرمانی باشگاه های آسیا خیلی سخت بود. با همه این شرایط آنها  آمدند و پر فشار بازی کردند و قهرمان شدند. شاید اگر المپیک نبود و این اتفاقات بانک سرمایه راحت تر قهرمان می شد.

وی افزود: امسال ،سطح مسابقات  قهرمانی آسیا خیلی بالا بود. تیم های نماینده قزاقستان ،چین تایپه ،ژاپن ، قطر و چین ، تیم های خوبی بودند و مهمتر اینکه بازیکنان خارجی خیلی خوبی آورده بودند. در نهایت همه خوب کار کردند.

تندروان ادامه داد : کارخانه سرمربی تیم ، مخصوصا در جلسه آنالیز به بازیکنان المپیکی خیلی خوب  انگیزه می داد  تا در زمین والیبال بازی کنند. در مجموع همه چیز دست به دست هم داد به ویژه حمایت مسئولان بانک سرمایه تا اتفاق خوب رقم بخورد.امیدوارم این روند در لیگ و قهرمانی باشگاه های جهان ادامه پیدا کند.

مربی بانک سرمایه ، قهرمانی باشگاه های آسیا را حسن ختام خوبی برای المپیکی ها خواند و گفت: شاید با شرایط المپیک پنجمی مشترک نتیجه خوبی است. احساس می کنم بازیکنان ملی پوش  از نظر روحیه راضی نشدند. شاید با شکست یک تیم بزرگ ممکن بود آنها راضی شوند که نشدند. اگرچه با نتیجه  پنجم مشترک در حال حاضر تیم در رده هفتم  رنکینگ جهانی ایستاده است . این نتیجه خوب است، ولی  این نتیجه به لحاظ روحی  6 ملی پوش تیم بانک راضی نکرده بود ،اما  با قهرمانی بانک سرمایه در باشگاه های آسیا به میزبانی میانمار ، این اتفاق افتاد. نه اینکه با این نتیجه جبران المپیک را کرده باشند. المپیک شرایط خودش را داشت و نتایج خودش را، ولی ورزشکار دوست دارد فصل بین المللی اش  را خوب تمام کند. خوشحالم که 6 المپیکی ما فصل بین المللی خود را با قهرمانی باشگاه های آسیا تمام کردند تا با انگیزه برای لیگ ایران آماده شوند.

وی با اشاره به بازی فینال قهرمانی باشگاه های آسیا مقابل العربی قطر گفت : در آنالیز ما  با بررسی عادت های تیم حریف ،برنامه در ابعاد مختلف اعم  از ؛حمله ،سرویس و…  تنظیم می کنیم . یکی از مسائل مهم در آنالیز دفاع روی تور است  که ما در بازی با العربی 20 دفاع روی تور داشتیم که رکوردی خیر کننده است . در واقع دربازی چهار سته  در هر ست  پنج دفاع روی تور داشتیم که روی نرم جهانی آن  8/2 و نهایت 3 دفاع است. این  نشان می دهد که ما چقدر در آنالیز موفق بودیم. ست چهارم ، درست گیمی  بود که ژاپن در بازی نیمه نهایی اشتباه کرد و العربی قطر به همان شکل ست چهارم بازی با ژاپن تعویض کرد که به تیم ما هم نزدیک شدند اما با هوشیاری کادر فنی و تلاش بچه ها اجازه ندادیم بازی به ست پنجم کشیده شود.

بخش نظرات

AUSO
کد امنیتی


تمامی حقوق متعلق به هیئت والیبال استان تهران می باشد.استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

توسعه ، طراحی و پشتیبانی توسط رسپیناوب