برگزاری آئین افتتاحیه مسابقات والیبال قهرمانی نظامیان جهان

آئین افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نظامیان جهان (سیزم) امروز (شنبه) در سالن فدراسیون والیبال برگزار شد.

پرینت ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷

این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران در ساعت 9 صبح آغاز شد.
سپس رئیس کل تربیت بدنی نیروهای مسلح در سخنانی به اهمیت برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی نظامیان جهان برای توسعه صلح و دوستی در جهان اشاره کرد و گفت: بی شک برگزاری این رویداد مهم ورزشی گامی مهم در ترویج صلح و دوستی بین کشورهای عضو سیزم خواهد بود.
وی با ابراز خرسندی از برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نظامیان جهان به میزبانی جمهوری اسلامی گفت: امیدوارم این رویداد در تحکیم دوستی بین نظامیان کشورهای عضو نقش ارزنده ای برگزار کند.
رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح تصریح کرد: در این دوره از مسابقات سیزم تلاش شده است که شرایط مناسبی برای تیم های شرکت کننده فراهم کنیم. همچنین سعی داریم اتحاد، دوستی، همبستگی و بازی جوانمردانه را ترویج دهیم.
در ادامه مراسم، پیام سردار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از سوی معاون وزیر خوانده شد و سپس چند کلیب ورزشی و نظامی پخش شد.
عضو هیات رئیسه و نماینده سیزم در مسابقات والیبال قهرمانی نظامیان جهان نیز یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود که ابراز امیدواری کرد تا مسابقات تهران الگوی مناسبی برای شعار سیزم (دوستی از طریق ورزش) شود.
ژنرال «گیم هیل سون» افزود: سیزم اساس اصل دوستی از طریق ورزش شکل گرفته است و تا کنون کمک های زیادی برای ایجاد صلح و دوستی در جهان نیز داشته است.
سپس 10 تیم شرکت کننده در این رقابت ها رژه رفتند و در ادامه پرچم سیزم در سالن برافراشته شد. آتش بازی، انجام حرکات رزمی نمایشی و ورزش باستانی و زورخانه ای و اجرای آهنگ ها و سرودهای حماسی از سوی حمید قربانی از دیگر برنامه های آئین افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نظامیان جهان بود.
محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال به نمایندگی از وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم حضور داشت.
جمعی از فرماندهان نظامی ایران، نمایندگانی از یگان های مختلف نیروهای مسلح و وابستگان نظامی برخی سفارت خانه های مستقر در تهران از جمله حاضران در این مراسم بودند.
سی و پنجمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نظامیان جهان از فردا (یکشنبه) با حضور 10 کشور ایران، چین، کره جنوبی، کره شمالی، لبنان، فلسطین، پاکستان، سریلانکا، ونزوئلا و زامبیا در خانه والیبال تهران آغاز می شود.

بخش نظرات

OYEY
کد امنیتی


تمامی حقوق متعلق به هیئت والیبال استان تهران می باشد.استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

توسعه ، طراحی و پشتیبانی توسط رسپیناوب