سه دهه رقابت در لیگ برتر والیبال ایران

سی و امین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران از چهارشنبه 28 مهرماه آغاز می شود.

پرینت ۱۴ مهر ماه ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران در سال 1395 با نام «شهدای منا» در یک گروه مقدماتی آغاز می شود.

در این دوره از رقابت ها 12 تیم بانك سرمايه، پيكان تهران، شهرداري تبريز، شهردارى اروميه، سازمان عمران شهرداري سارى، هاوش گنبد، كاله مازندران، پارسه تهران، سايپا، متين صالحين ورامين، آرمان ورزشى اردكان و شهرداري اراك حضور دارند.
در دور مقدماتی اين دوره از مسابقات تيم ها در قالب یک گروه به صورت رفت و برگشت با هم مسابقه می دهند و سپس هشت تیم برتر راهی مرحله پلی آف خواهند شد.
دیدارهای مرحله پلی آف نیز در سه مرحله پیگیری می شود که در مرحله نخست پلی آف لیگ برتر والیبال سال جاری هشت تیم برتر دور مقدماتی با هم روبرو می شوند و تیم های پیروز دو مسابقه از سه دیدار به مرحله بعدی راه خواهند یافت. در این مرحله تیم های اول با هشتم، دوم با هفتم، سوم با ششم و چهارم با پنجم مسابقه خواهند داد تا تیم های پیروز به جمع چهار تیم برتر صعود کنند و تیم های بازنده برای کسب عنوان پنجمی تا هشتمی رو در روی یکدیگر قرار گیرند.
در تمامی مراحل پلی آف تیم هایی که در مرحله مقدماتی مقام بهتری کسب کرده اند در مسابقات اول و سوم میزبان خواهند بود.
تیم والیبال پیکان با 12 دوره قهرمانی، پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران است. این تیم چهار عنوان نایب قهرمانی و سه مدال برنز نیز در پرونده کاری خود در این رقابت ها دارد.
تیم والیبال پیکان عنوان سومی جهان و قهرمانی باشگاه های آسیا را نیز در پرونده افتخارات خود دارد.
نماینده مازندران دومین تیم افتخارآفرین لیگ برتر والیبال است. نماینده مازندران هفت مدال شامل دو مدال طلا، یک نقره و چهار عنوان سومی در این رقابت ها به دست آورده است.
متین ورامین نیز که سال 91 نخستین حضور خود در لیگ برتر والیبال را تجربه کرد و به مدال نقره دست یافت، در سال 92 قهرمان لیگ برتر والیبال شد.
تیم بانک سرمایه قهرمان دوره گذشته این رقابت ها است که در نخستین حضور خود به عنوان قهرمانی دست یافت و در باشگاه های آسیا نیز قهرمان شد تا نماینده آسیا در جام باشگاه های جهان در سال 2017 باشد.
تیم والیبال سایپا دیگر باشگاه با سابقه در والیبال ایران است که شش نایب قهرمانی و یک مقام سومی در مدت حضور خود در لیگ برتر والیبال به دست آورده است.
نماینده شهرهای ارومیه و تبریز نیز در لیگ برتر والیبال افتخاراتی کسب کردند که نماینده ارومیه با دو عنوان نایب قهرمانی و هفت عنوان سومی و نماینده تبریز نیز با یک مدال نقره و سه عنوان سومی در جایگاه های بعدی این داده های آماری قرار دارند.

فهرست قهرمانان 29 دوره گذشته لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:
– دخانیات تهران : 1354
– استقلال تهران: 1355- 1356
– بنیاد شهید تهران: 1369- 1370
– بانک ملی ایران: 1371
– آبگینه قزوین: 1372
– فجر سپاه تهران: 1373- 1374
– پیکان تهران: 1375 تا 1378- 1383 تا 1389 و 1393
– صنام تهران: 1379تا 1382
– کاله مازندران: 1390- 1391
– متین ورامین : 1392
_ بانک سرمایه: 1394

بیست و نهمین دوره لیگ برتر والیبال مردان باشگاه های ایران در سال 94 با نام گرامیداشت 200 شهید والیبالیست برگزار شد و تیم های بانک سرمایه و پیکان تهران مقام های اول و دوم را به دست آوردند. تیم های شهرداری ارومیه و ثامن الحجج خراسان نیز عنوان مشترک سوم را به دست آوردند.

بخش نظرات

IMTQ
کد امنیتی


تمامی حقوق متعلق به هیئت والیبال استان تهران می باشد.استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

توسعه ، طراحی و پشتیبانی توسط رسپیناوب