جلسه هماهنگی ناظران لیگ برتر برگزار شد

جلسه توجیهی و هماهنگی ناظران مسابقات والیبال باشگاه های برتر مردان ایران برگزار شد.

پرینت ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۲

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،سی و امین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان ایران بزرگداشت «شهدای منا» از 28 مهرماه با حضور 12 تیم آغاز می شود.
نشست هماهنگی ناظران این رقابت ها از ساعت 10 و 30 دقیقه امروز (چهارشنبه) با حضور سعید درخشنده رئیس سازمان لیگ، امیدوار حاتمی رئیس کمیته داوران و 21 نفر از ناظران لیگ برتر در فدراسیون والیبال برگزار شد.
در ابتدای این جلسه رئیس سازمان لیگ با تاکید بر اینکه تلاش سازمان لیگ و ناظران برای برگزاری هر چه بهتر دیدارهای لیگ برتر است، گفت: از ناظران انتظار داریم با دقت وظایف خود را انجام دهند تا لیگ با نشاط و منظمی در سال جاری داشته باشیم.
سعید درخشنده تصریح کرد: باید سرپرست کل مسابقات در هر شهر معرفی شود تا ناظران در ارتباط با این فرد تمامی مسایل و موارد را مطرح و مشکلات را برطرف کند.
وی در ادامه در تشریح شرح وظایف ناظران گفت: ناظران باید روز قبل از مسابقه در شهر نظارت خود باشند و در تمرین تیم ها نیز شرکت کنند. این موضوع برای تهران هم هست و ناظران باید روز قبل از مسابقه در تمرین تیم ها و جلسه هماهنگی شرکت کنند.
رئیس سازمان لیگ تاکید کرد: در تمرین روز قبل از مسابقه اگر نیروی انتظامی حضور داشت، امکان حضور تماشاگران وجود دارد در غیر اینصورت تمرین بدون تماشاگران برگزار خواهد شد.
وی از ناظران درخواست کرد که بر اساس دستورالعمل ها و آئین نامه سازمان لیگ عمل کنند زیرا سلیقه ای رفتار کردن باعث تفاوت در عملکرد ناظران می شود و برای لیگ برتر والیبال ایران مناسب نیست.
درخشنده در ادامه گفت: ناظران به هیچ عنوان در امور داوری وارد نشوند و هر گونه مشکل داوری را تنها در گزارش خود ارائه کنند و سازمان لیگ از طریق کمیته داوران این موارد را پیگیری خواهد کرد.
وی در پایان با تشکر از منوچهر پورحسن، محمود حداد و نمایندگان باشگاه ها برای کمک به تدوین آئین نامه جدید سازمان لیگ گفت: به یقین این آئین نامه نیز کامل نیست و باید برای مسابقات سال های آینده مشکلاتش برطرف شود. ناظرین حتما آئین نامه را مطالعه و نواقص احتمالی آن را گزارش کنند.
در ادامه ناظرین لیگ برتر والیبال نیز مواردی را برای برگزاری بهتر مسابقات مطرح کردند که برگزاری نشستی با حضور روسای هیات ها و سرپرست مسابقات شهرهای میزبان لیگ برتر از جمله این موارد بود.
رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال نیز مواردی را در این جلسه برای هماهنگی بیشتر داوران و ناظران مطرح کرد.
امیدوار حاتمی تاکید کرد: هر چند وظایف ناظران و داوران متفاوت است اما اگر هماهنگی بین آنان وجود داشته باشد، نتیجه آن برگزاری مسابقات بهتر خواهد بود.
همچنین رئیس کمیته داوران در خصوص آخرین مقررات داوری والیبال توضیحاتی ارائه کرد و نکاتی که باید ناظران در رقابت ها رعایت کنند را یادآوری کرد.
وی گفت: هنر ناظر این است که یک دیدار لیگ برتر والیبال را در چارچوب مقررات و قوانین برگزار کند.

بخش نظرات

EZMI
کد امنیتی


تمامی حقوق متعلق به هیئت والیبال استان تهران می باشد.استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

توسعه ، طراحی و پشتیبانی توسط رسپیناوب